top of page

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W WIELKĄ SOBOTĘ.

OD GODZINY :

 

8.00 – ulica Kuźniczka.

9.00 – Naboków.

10.00 – Opatów, ul. Nadrzeczna i Leśna.

11.00 – ulica Klepaczka do p. Sośniak.

12.00 – do p. Desperak.

13.00 - Kleć, ul. Polna, ul. Sosnowa.

14.00 - ul. Długa od p. Sośniaka do p. Krotli.

15.00 - c.d. do p. Kukuły.

16.00 - c.d. do Drogi Zwierzynieckiej.

17.00 - ul. Zwierzyniecka, Krótka, Miodowa.

 

18.00 – LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ.

 

OSIEDLE :

19.00 – ul. Piaskowa.

20.00 – ul. Przechodnia, Osiedlowa.

21.00 – ul. Kamienna i Żwirowa.

 

ul. Kościuszki:

22.00 – od p. Biernackiego do p. Gaja.

23.00 – do p. Jagieły.

24.00 – do p. Krasińskich.

1.00 – do p. Macherzyńskiej.

2.00 – do p. Biernackiego.

3.00 – do p. Kałuży.

4.00 – do Ośrodka Zdrowia.

5.00 – do ul. Częstochowskiej.

6.00 – REZUREKCJA.

STANDARDY OCHRONY DZIECI

W PARAFII NIEPOKALANEGO POCZĘCIA

NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY W OPATOWIE


W parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Opatowie został opracowany i wprowadzony w życie wewnętrzny dokument, w którym zawarta jest polityka ochrony przebywających tam dzieci osób dorosłych zgodnie z obowiązującymi standardami wyznaczonymi zarówno przez dokumenty państwowe (Ustawę o zmianie ustawy Kodeks rodzinny i opiekuńczy, oraz innych ustaw z dn. 28 lipca 2023 r. – tzw. „Ustawa Kamilka”), jak i wskazania wynikające z wytycznych Kościoła Katolickiego w Polsce. W przygotowaniu wewnętrznego dokumentu uczestniczyli zaangażowani świeccy.


W parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Opatowie działa Zespół ds. Prewencji, w składzie:


Aneta Szlachcic

Ewelina Banaś

Małgorzata Wróbel

W parafii została wyznaczona tzw. osoba zaufania: Dzielnicowy Mariusz Tałaj – 798 031 145

Polityka ochrony dotyczy szczegółowych zasad bezpieczeństwa i sposobów ochrony dzieci i bezbronnych dorosłych, czyli:


Bezpiecznych relacji pomiędzy dorosłymi zatrudnionymi i pomagającymi duszpastersko w parafii a dziećmi i bezbronnymi dorosłymi

Rekrutacji personelu i osób zaangażowanych duszpastersko w parafii

Bezpiecznych relacji pomiędzy rówieśnikami

Sposobu reagowania w parafii na przykład podejrzenia, że dziecko doświadcza przemocy fizycznej, psychicznej czy seksualnej i zasad prowadzenia rejestru interwencji


Standardy ochrony są dostępne w parafii i podane do publicznej wiadomości ( na stronie internetowej parafii, oraz w gablocie parafialnej ).

Jeśli ktoś potrzebuje pomocy lub rozmowy, chce chronić siebie, dziecko lub rodzinę to proszę dzwonić pod nr. telefonu: +48785032106 - Centrum Ochrony Dziecka, lub Rzecznik Praw Dziecka - 800121212, - 225836600, albo 112 - Policja.


CHRYSTUSOWA  SKARGA

Nazywacie Mnie Mistrzem a nie pytacie Mnie.

Nazywacie Mnie Światłem a nie widzicie Mnie.

Nazywacie Mnie Drogą a nie idziecie nią. Nazywacie Mnie Życiem a nie pragniecie Mnie.

Mądrością Mnie zwiecie a nie słuchacie Mnie.

Pięknością Mnie zwiecie a nie kochacie Mnie.

Bogatym Mnie zwiecie a nie prosicie Mnie.

Wiekuistym Mnie zwiecie a nie szukacie Mnie.

Miłosiernym Mnie zwiecie a nie ufacie Mi.

Szlachetnym Mnie zwiecie a nie służycie Mi.

Nazywacie Mnie Wszechmogącym a nie czcicie Mnie.

Nazywacie Mnie Sprawiedliwym a nie lękacie się Mnie.

Gdy was potępię nie dziwcie się...

pielgrzymka.jpg

UWAGA UWAGA :
Pielgrzymka autokarowa z naszej Parafii wyruszy w ostatni weekend września. Program można pobrać w zakrystii. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę w wysokości 200 zł. Ilość miejsc ograniczona. Szczęść Boże.

***

18 kwietnia - V Narodowe Czytanie Pisma Świętego

ZACHĘCAMY nie tylko do osobistej, ale i wspólnotowej lektury Pisma świętego.


Hasłem V Narodowego Czytania Pisma Świętego są słowa "Ewangelia Jezusa Chrystusa - Syna Bożego". "Czytając, poznajemy Pismo Święte, poznajemy Słowo Wcielone, czyli samego Syna Bożego"

V narodowe Czytanie Pisma Świętego swoim hasłem nawiązuje do programu duszpasterskiego, który wprowadza wiernych w tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej. “Chrystus zaprasza wszystkich swoich uczniów, aby podczas tej Uczty ofiarnej przyjmowali Chleb z nieba pod dwiema postaciami: Ewangelii i Eucharystii”

Biorąc do ręki Ewangelie z umiłowaniem i szacunkiem bierzemy do ręki Ciało Chrystusa. “Dla naszych dusz i naszego myślenia Ewangelia jest potrzebna jak tlen podtrzymujący życie i dający perspektywę chrześcijańskiego dynamizmu i zaangażowania”

Życie Chrystusa nadaje ponadczasowy wymiar ludzkiej, ograniczonej, zagrożonej egzystencji, co ma szczególne znaczenie w obecnej dobie pandemii. “Dziś z powodu koronawirusa mamy kłopoty z Komunią eucharystyczną, zatem komunię duchową możemy dopełnić – i to w bardzo głęboki sposób – komunią polegającą na przyjmowaniu tej świętej obecności zmartwychwstałego Chrystusa pod postacią słów Ewangelii”

cassidy-rowell-aawzgWHBhfE-unsplash-1024

Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja.
Anioł wszedł do Niej i rzekł: «Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami».
Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie.
Lecz anioł rzekł do Niej: «Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga.
Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus.
Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida.
Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca».
Na to Maryja rzekła do anioła: «Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?»
Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym.
A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną.
Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego».
Na to rzekła Maryja: «Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa». Wtedy odszedł od Niej anioł. Łk 1,26-38

niepokalane_poczecie.jpg

Kochana Ojczyzno!

Niesamowity teledysk zespołu

SOUL Sanok w 102. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

- pod dyrekcją dr Monika Brewczak - autorki muzyki i współautorki tekstu.

Koordynacja projektu: Damian Biskup

Teledysk dedykowany Bohaterom naszej Ojczyzny oraz Przyjacielowi zespołu ks. Tadeuszowi Białemu. Niech spoczywają w Pokoju.

Cześć i chwała Bohaterom! ️

Ruszyła akcja „Mniej śmieci – więcej pamięci”, która jest wspólną inicjatywą środowisk włączonych w działania ekologiczne. Dzień Wszystkich Świętych to dla Polaków ważny moment i tradycja. Niektórzy mówią – trzecie najważniejsze święto w roku. Niestety czas wspominania szybko mija, natomiast pozostawione przy cmentarzach śmieci będą się rozkładać dłużej niż szczątki naszych zmarłych. Akcja jest zaproszeniem do uważniejszego zaplanowania tegorocznej obecności na cmentarzu i głębszego dotknięcia sensu Uroczystości. Nasze rozświetlone i zadbane cmentarze są wyjątkowe. Z drugiej strony, jak w każde święta, łatwo zatracić sens samej Uroczystości. W dobrej wierze kupujemy dużo i obficie, korzystając z okazji i promocji, które przygotował dla nas rynek. Tak staramy się wyrazić emocje związane z tęsknotą za bliskimi, nie myśląc zbyt dużo o sposobach, w jaki to robimy. Akcja „Mniej śmieci – więcej pamięci” nie jest, wbrew pozorom, zaproszeniem do rezygnacji z tradycji – jest zaproszeniem, by do niej powrócić. Ten rok będzie też okazją do bardziej indywidualnej obecności na cmentarzu. Może to dobry czas, by zauważyć na nowo, że ważniejsze od naszej hucznej obecności i dekoracji jest to, co mamy w naszych sercach.Każdego roku na śmietnikach pozostają po naszych Uroczystościach tony śmieci. Plastikowe wieńce, sztuczne kwiaty, okazałe znicze. Przynosimy to z nadzieją, że posłuży dłużej niż naturalne dekoracje, ale efekt niestety często ociera się o kicz. Alternatywą jest korzystanie z tego, co przynosi kolorowa jesień. Naturalne wianki to efekt pracy ludzkich rąk. To sztuka, która wyraża emocje, dobre intencje, talent, troskę… To nieporównywalnie piękniejszy dar niż produkowane masowo sztuczne dekoracje. Stworzenie ozdób w domu okazuje się być całkiem proste, a poświęcony czas może być okazją do wspominania bliskich i prawdziwego rodzinnego świętowania. O czym warto pamiętać, wybierając się w tym roku na cmentarz?
1. segreguj śmieci – kilka tygodni przed Uroczystościami sprzątamy nagrobki naszych bliskich, zadbajmy o to, by śmieci trafiły do odpowiednich kontenerów.
2. w wielu zniczach wystarczy zmienić sam wkład.
3. zrezygnuj z chemii – detergenty wykorzystywane przez nas na cmentarzu spływają do gleby i przenikają do wód gruntowych, warto zaopatrzyć się w naturalne środki czyszczące, np. ocet, soda,
4. wybierz kwiaty lokalne, które nie są transportowane z dalekich krajów i nie wymagają użycia dużej ilości pestycydów.
Usiądź z rodziną w domu, zaparz herbatę, wyciągnij stare albumy i wspomnij bliskich.

FunduszPomocyKEP_A4_org.jpg

Pomoc dla misji w czasie pandemii.

Polscy misjonarze pozostali w krajach misyjnych i mimo zagrożeń i trudności starają się pomagać najuboższym mieszkańcom Afryki i Madagaskaru, Azji i Oceanii oraz Ameryki Południowej i Środkowej. Pandemia i rygory sanitarne narzucone przez władze sprawiły, że tysiące ludzi z dnia na dzień straciło możliwość zarobkowania i przemieszczania się, a co za tym idzie – zapewnienia swym bliskim żywności, lekarstw i środków higieny osobistej.

Zachęcamy wszystkich do wsparcia misjonarzy w ich walce z ubóstwem, chorobami i beznadzieją. Pomóżmy misjonarzom pomagać tym, o których nikt się nie troszczy.

Podzielmy się z nimi kostką mydła i garścią ryżu wysyłając sms-a na numer 72032 lub wpłacając swą ofiarę na konto Dzieła Pomocy „Ad Gentes”: Bank PeKaO S.A. I O. w Warszawie 66 1240 1037 1111 0010 1498 4506 z dopiskiem: „Pandemia”.

407467.jpg

Jubileusz 55-lecia kapłaństwa przeżywa dzisiaj (20 czerwca 2020 r.) na Jasnej Górze ks.bp Antoni Długosz, Biskup Senior Archidiecezji częstochowskiej, oraz kapłani razem z nim wyświęceni. Święcenia kapłańskie jubilaci przyjęli 20 czerwca 1965 r. w katedrze częstochowskiej z rąk ówczesnego Ordynariusza Biskupa Stefana Bareły.


Motto posługi ks. bpa Antoniego Długosza to zaledwie jedno słowo – „servire” czyli służyć.

Lecz w tym jednym prostym słowie zawiera się wszystko – służba dla Boga i dla człowieka. Szczególną miłością ksiądz biskup otoczył osoby niepełnosprawne, upośledzone, głuchonieme, ludzi psychicznie chorych a także narkomanów, dla których założył we Mstowie ośrodek Betania. Zna język migowy i odprawia w nim Msze św. dla osób niesłyszących.
Jednocześnie zwany jest biskupem dzieci, bo jak nikt potrafi z dziećmi rozmawiać o Bogu, a równocześnie bawić się z nimi, śpiewać, tańczyć, a przy tym ciągle się uśmiechać, nic więc dziwnego, że na wniosek dzieci w 2007 roku został laureatem Orderu Uśmiechu.

I często, gdy się dzieciom przedstawia, mówi, że nazywa się Długosz, bo ma długi nos, a gdyby miał krótki, to by się nazywał Krótkosz. Jest znany przez dzieci w całej Polsce przede wszystkim dzięki programowi telewizyjnemu „Ziarno”, w którym zadebiutował we wrześniu 2003 roku.

Wydał także kilka płyt z piosenkami, nie tylko dla dzieci

Wystawa “Per Mariam Soli Deo” już otwarta.

W sobotę 13 czerwca 2020 r. na Jasnej Górze zainaugurowana została wystawa “Per Mariam Soli Deo”, poświęcona życiu i dziedzictwu Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego. Ekspozycja składa się z 31 plansz ze zdjęciami przyszłego błogosławionego, które zamontowane zostały na murach Jasnej Góry, od strony Bramy Papieskiej.


Wystawę „Per Mariam Soli Deo” przygotował Instytut Prymasa Wyszyńskiego przy współpracy z Jasnogórskim Instytutem Maryjnym i Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Częstochowie w ramach Roku Prymasa Wyszyńskiego ustanowionego przez Sejmik Województwa Śląskiego. Wystawę można zwiedzać do końca października 2020 r.

Kard. Nycz zawierzył Opatrzności Bożej Kościół i świat dotknięty pandemią. "Zostaliśmy dotknięcie przez mikroskopijnego wirusa"

W czasie XIII Święta Dziękczynienia ( 7.06.2020 r.) metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz zawierzył Opatrzności Bożej Kościół i cały świat dotknięty pandemią. Wyraził nadzieję, że w najbliższych miesiącach odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego.


 Zwrócił uwagę, że każda modlitwa, wyznanie wiary, sakramenty i nabożeństwa czynione są w Duchu Świętym i w imię Trójcy Świętej. Zaznaczył, że człowiek nie musi już szukać Boga gdzieś w zaświatach, ponieważ jest on obecny w każdej Mszy św.


Podziękował także wszystkim, którzy poprzez ofiarę i modlitwę przyczynili się do budowy Świątyni Opatrzności Bożej. Podkreślił, że jest ona nie tylko wotum za Konstytucję 3 Maja, ale także „za wszystko, co wielkie w naszych dziejach, za naszych dwóch wielkich Polaków, św. Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego”.

DNrktkqTURBXy8wZWZlMTBiYWNjMTk4NzMzNjI4Y

W ostatnie dwie pierwsze soboty miesiąca mężczyźni włączający się w Męskie Różańce, by uczestniczyć w comiesięcznym nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi, łączyli się duchowo poprzez transmisję on-line z Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Przed miesiącem część osób zgromadziła się już także na nabożeństwie w swoich świątyniach.  Teraz po złagodzeniu obostrzeń, wprowadzonych na skutek pandemii koronawirusa, możemy już wrócić także do praktyki naszej modlitwy w przestrzeni publicznej, do czego zachęcam męskie wspólnoty w całej Polsce - podkreśla Artur Wolski, inicjator Męskiego Różańca Warszawa.
W najbliższą sobotę w stolicy nabożeństwo wynagradzające rozpocznie Msza św.
o godz. 8.00 celebrowana w bazylice archikatedralnej przy ulicy Świętojańskiej 8.
Po Eucharystii mężczyźni przejdą na Krakowskie Przemieście, odmawiając Litanię do św. Józefa. Przy figurze Matki Bożej Passawskiej modlić się będą Różańcem.

meski-rozaniec.jpg
ODI1L3VfMS9jY19lMWRlYi9wLzIwMjAvMDUvMjcv

Odmrażanie kościołów w krajach Europy Zachodnich odbywa się pod dyktando epidemiologów, którzy zyskali niewyobrażalny wpływ na kształt celebracji eucharystycznych. Zgodnie z prawem kościelnym żadna władza świecka nie ma prawa zmieniać obrzędów mszalnych. Tymczasem w warunkach „post-lockdownu” to wirusolodzy dyktują dziś warunki, w jakich mogą odbywać się liturgie. Ich głos okazuje się ważniejszy niż głos prefekta Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

W efekcie w Niemczech czy we Włoszech Msze muszą być odprawiane przez kapłanów w maseczkach, zaś Komunia święta podawana jest wiernym na rękę przez księży lub szafarzy noszących jednorazowe rękawiczki lateksowe, które po Eucharystii wyrzucane są do kosza. W niektórych diecezjach Hostia przekazywana jest za pomocą szczypiec lub pincety.

Ołtarz jako… szwedzki stół

W internecie krążą zdjęcia i nagrania, które przedstawiają sceny jeszcze niedawno nie do pomyślenia. Na przykład: ołtarz jak szwedzki stół, na którym leżą plastikowe talerzyki, na które wysypuje się konsekrowane Hostie niczym chipsy, zaś wierni podchodzą i częstują się. Albo udzielanie sakramentu nie tylko w gumowych rękawicach, lecz także z Chlebem Eucharystycznym zapakowanym w plastikowe woreczki foliowe. Oczywiście, nie są to przypadki powszechne, ale nie wywołują dezaprobaty miejscowych biskupów.

Jest to o tyle dziwne, że często w sąsiedztwie kościołów znajdują się restauracje, gdzie przy stolikach siedzą ludzie bez maseczek i jedzą posiłki bez gumowych rękawiczek. Niekiedy są to nawet parafianie, którzy wyszli właśnie ze Mszy, na której obowiązywał rygor sanitarny.

Część kapłanów i wiernych protestuje przeciw takim zmianom liturgiczno-epidemiologicznym, uznając, że jest to świętokradztwo, ale pozostają oni w mniejszości. Zdarzają się księża, którzy sabotują odgórne rozporządzenia i udzielają Komunii w taki sposób, jak było to zawsze praktykowane. Od razu narażają się oni jednak na zarzut, że okazują nieposłuszeństwo swym przełożonym.

WAŻNE OSTRZEŻENIE DLA ŚWIATA.

Dlaczego Synod Mołdawskiej Cerkwi Prawosławnej protestuje przeciw obowiązkowym szczepieniom przeciwko koronawirusowi?

Otóż biskupi mołdawscy zgromadzeni na Synodzie skierowali posłanie do trzech najważniejszych przywódców w państwie – prezydenta Igora Dodona, przewodniczącej parlamentu Zinaidy Greceanîi oraz premiera Iona Chicu – z protestem przeciw obowiązkowym szczepieniom przeciwko koronawirusowi. Argumentują to niebezpieczeństwami, jakie niesie ze sobą ten pomysł. Piszą:


Bill Gates ponosi główną odpowiedzialność za stworzenie technologii mikroczipowania ludności za pomocą szczepionki, która wprowadza do ciała nanocząsteczki reagujące na fale przesyłane w technologii 5G i pozwalające systemowi kontrolować człowieka na odległość.

 

Swój list mołdawscy biskupi kończą żądaniem:


zagwarantowania prawa człowieka do odmowy wprowadzenia/wszczepienia jakiegokolwiek mikrourządzenia/czipa, zewnętrznego względem ludzkiego ciała, biorąc pod uwagę informacje dostarczone przez uczonych na temat związanych z tym zagrożeń, a także obawy oparte na Apokalipsie św. Jana i proroctwach Świętych Ojców Kościoła.

uid_8341c9f03ecf811954b127333ca057951548
Święcenia-diakonatu-Częstochowa-2020-fot

Dzisiaj (23 maja 2020 r.) w Katedrze w Częstochowie wyświęcono 4 diakonów.

– Stuła u diakona jest tak nałożona jakby przekreślona, jakby na krzyż. Trzeba zacząć od czegoś najważniejszego i najtrudniejszego, od przekreślenia siebie – powiedział bp Andrzej Przybylski, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej, który 23 maja w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie udzielił święceń diakonatu czterem klerykom Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej.

gf-8W8U-Htkr-8hhf_ojciec-pio-320x400-noc

O tym sekrecie Ojca Pio - ukrytej ranie - przed jego śmiercią wiedziała tylko jedna osoba...
Był to Karol Wojtyła.  

Ojciec Pio to jeden z nielicznych świętych, którzy za życia otrzymali stygmaty, czyli rany Męki Pana Jezusa.

O tych, które Ojciec Pio miał na dłoniach, stopach oraz boku wszyscy wiedzieli. Jedna rana, ta która sprawiała mu największy ból, nie została ujawniona w trakcie jego życia. Święty powiedział o niej tylko jednej osobie.

Była to rana na prawym ramieniu. O tym, że Jezus miał tą ranę wiemy dzięki objawieniu jej św. Bernardynowi, który zapytał kiedyś w modlitwie, która z ran sprawiła Jezusowi największy ból.

 Była to właśnie ta na ramieniu spowodowana niesieniem krzyża, o której prawie nikt nie wiedział.

Ojciec Pio wspomniał kiedyś swojemu duchownemu synowi, bratu Modestino z Pietralciny, który pomagał mu w codziennych obowiązkach, że największy ból odczuwa przy zmianie podkoszulka. Ten jednak zrozumiał, że chodzi o ból wyłaniający się z prawego boku.

Dopiero po śmierci o. Pio, w trakcie porządkowania jego ubrań brat Modestino zauważył na jednym z nich dużą krwistą plamę na prawym ramieniu, blisko łopatki. Dopiero wtedy zorientował się dlaczego święty mówił o wielkim bólu w trakcie zmiany ubrania.

Poinformował o tym ojca przełożonego, który następnie poprosił o sporządzenie krótkiego sprawozdania. Dodał również, że już kiedyś kilka razy o. Pellegrino Funicelli, który pomagał o. Pio, wspomniał o plamach na plecach podkoszulków świętego.

Ojciec Pio nigdy nikomu nie mówił o tej ranie. Nie była ona nawet opatrywana tak jak pozostałe. Dopiero w 1948 roku w trakcie rozmowy z przyszłym papieżem, wtedy dopiero co wyświęconym księdzem Karolem Wojtyłą wspomniał o ranie, która sprawia mu największy ból, a o której nikt nie wie.

Brat Modestino przyznał, że po śmierci Ojca Pio, w czasie wieczornej modlitwy poprosił go o jakiś znak potwierdzający, że święty naprawdę miał tą ranę. Potem, jak opowiada, obudził się koło 1 w nocy z bardzo silnym bólem w prawym ramieniu. "Było to jakby ktoś wbił mi nóż w plecy i zerwał skórę. Gdyby ten ból trwał parę minut dłużej, mam wrażenie, że umarłbym"- mówi. W tym czasie usłyszał głos, mówiący "tak właśnie cierpiałem" i poczuł jak jego serce przepełnia miłość do Boga. Wtedy dopiero naprawdę wszystko zrozumiał.

W tym roku symbolem XXIV Spotkania Młodych LEDNICA 2000, które odbędzie się pod hasłem „Cały Twój”, jest szkaplerz z wizerunkiem Matki Boskiej Lednickiej.
Idąc za św. Janem Pawłem II, którego dewizą biskupią i mottem życia były słowa „Cały Twój” [Totus Tuus], pragniemy oddać się w opiekę Matce Bożej. Pójdziemy Jej śladami, aby uczyć się zawierzenia Bogu. Namacalnym znakiem tego aktu jest właśnie przyjęcie szkaplerza.


 Szkaplerz można zamówić już dziś na www.lednicki.pl, a wysyłka zostanie zrealizowana w maju.

92927066_10157862626905772_5778025778256

Poruszający list Benedykta XVI z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły: Jest on dla nas oznaką nadziei i otuchy.

W Janie Pawle II uwidoczniły się nam wszystkim moc i dobroć Boga. W czasie, kiedy Kościół na nowo cierpi z powodu naporu zła, jest on dla nas oznaką nadziei i otuchy – napisał papież senior Benedykt XVI, w liście z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły.


Jan Paweł II był od początku pod dużym wrażeniem orędzia krakowskiej zakonnicy Faustyny Kowalskiej, która przedstawiała miłosierdzie Boże jako istotne centrum całej chrześcijańskiej wiary i pragnęła ustanowienia jego święta—napisał Benedykt XVI.

Wbrew spotykanej niekiedy opinii Jan Paweł II nie jest moralnym rygorystą. Ukazując istotne znaczenie Bożego miłosierdzia, daje on nam możność przyjęcia stawianych ludziom moralnych wymogów, mimo iż człowiek nigdy nie zdoła im w pełni sprostać. Nasze moralne wysiłki podejmujemy w świetle Bożego miłosierdzia, które dla naszej słabości okazuje się uzdrawiającą mocą.

Prawdą jest, że w Janie Pawle II uwidoczniły się nam wszystkim moc i dobroć Boga. W czasie, kiedy Kościół na nowo cierpi z powodu naporu zła, jest on dla nas oznaką nadziei i otuchy

—podkreślił.

ODI1L3VfMS9jY181NmRhNS9wLzIwMjAvMDUvMTUvODI4LzQ2NS8zYzJkM2E5OWI3NWM0ODllYjIzMDlkOTdiMTU2OWE5My5qcGVn

„Modlitwa, w której o coś prosimy, jest bardzo szlachetna. Bóg jest Ojcem, który ma ogromne współczucie w stosunku do nas i chce, by Jego dzieci mówiły do Niego bez strachu, nazywając Go bezpośrednio – Ojcem” – pisze Papież Franciszek w książce „Modlitwa. Oddech nowego życia”. Polskie wydanie najnowszej książki Ojca Świętego ukazało się nakładem Wydawnictwa Ojców Franciszkanów Niepokalanów

Zobacz więcej
modlitwa_ksiazka-1068x709-1.jpg
DSC01657.JPG

DEKRET Episkopatu Polski

z 12 czerwca 2021r

Nasze powołanie

Wysławiaj Boga

Naszą misją w kościele PARAFIA KATOLICKA NIEPOKALANEGO POCZĘCIA N.M.P. W OPATOWIE jest współczucie, budowanie wspólnoty i podążanie za Jezusem. Poprzez śpiew, posługę duszpasterską, modlitwę oraz misje zbliżamy Boga do naszych serc, a także przybliżamy się do serc naszych bliźnich. Jako wspólnota wiernych mamy zaszczyt głosić chwałę Chrystusa w atmosferze przepełnionej miłością i troską.

Church Altar

©2020 by Parafia Opatów. Stworzone przy pomocy Wix.com

bottom of page